Oleje na Zdrowie Pupila

Z miłości do czterech łapek

Oleje dla Zwierząt

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 ważne są nie tylko w naszej diecie. Nie zapomnij o dostarczeniu ich twojemu pupilowi.

Tłuszcze pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego niezbędne są w diecie naszych czworonogów. Dwie podstawiowe grupy tych tłuszcze, to kwas omega-3 i omega-6. Ich najważniejszą funkcją jest utrzymywanie prawidłowego rozwoju i funkcjonowania komórek ciała, mięśni, nerwów i tkanek. To jednak nie koniec ich dobroczynnych właściwości. Lista jest naprawdę długa!

By Czworonóg był Szczęśliwy

Kwas omega-3 odpowiada za produkcję serotoniny oraz dopaminy, a więc hormonów szczęścia. To właśnie dzięki nim Twój pupil ma ochotę na zabawę w parku! Jest on ważny dla kociąt i szczeniąt. Wpływa korzystnie na rozwój ich mózgu i układu nerwowego. Ze względu na jego uczestnictwo w budowaniu tkanek płodu, nie powinno go także zabraknąć w diecie ciężarnych samic. Stanowi także źródło witalności psów i kotów w wieku dorosłym oraz podeszłym. Wpływa korzystnie na pracę serca i wątroby, a także wspomaga leczenie cukrzycy oraz stanów zapalnych.

Gdy Pan Mruczek jest Otyły

Kwas omega-6, to idealna broń pomocna w walce z otyłością naszych pupili. Redukuje tkankę tłuszczową oraz korzystnie wpływa na przemianę materii. Po źródło kwasu omega-6 powinni sięgnąć również właściciele psów i kotów cierpiących na różnego rodzaju alergie. Pokochają go także właściciele zwierząt obdarzonych bujną sierścią. Kwas ten nie tylko korzystnie wpływa na jej miękkość, ale sprawia także, że staje się ona mocniejsza, łatwiejsza w pielęgnacji oraz mniej skłonna do wypadania.

Naturalnie Znaczy Smacznie

Aby dbać o prawidłową dietę czworonogów nie trzeba sięgać po sztuczne suplementy. Naturalnym źródłem kwasów omega-3 i omega-6 są oleje roślinne (np. rzepakowy, lniany czy sojowy) oraz oleje rybne (łosoś, śledź, sardynki). Wysoką ich zawartość znajdziesz w olejach Figa&Fuks, dedykowanych specjalnie dla czworonogów. W trosce o ich dobrą kondycję i samopoczucie, tłoczone na zimno oleje tworzone są z najwyższej jakości nasion rzepaku, lnu oraz dyni. Dla pupili przepadających za smakiem ryby idealnymi będą zaś olej z łososia oraz olej z łososia i lnu.

Niech Twój pupil dotrzyma Ci kroku w drodze po zdrowie. Nie zapomnij o jego prawidłowej diecie!